Moja 8-letnia córka boi się spać sama - co robić?

Witam Mój córka 8letnia od jakiegoś czasu boi się spać w swoim pokoju mało tego ona twierdz ze ktoś tak jak by ja odwiedzał w noc (straszył) Jest naprawdę przy tym wystraszona trzeba przy niej siedzieć czasem koło godzin a i tak śpi na czuwanie tylko się podniose odrazu wstaje za mną i mówi ze nie usnie bo się boi...jest przy tym płacz. Kończy się tak ze śpi że mną a i tak potrafi się znudzić w środku nocy wystraszona. Nie wiem czy sama sobie z tym poradzę...proszę o radę.

Witam
Proszę zgłosić się z córką do psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wizyta jest bezpłatna. Podczas spotkania psycholog zdiagnozuje problem i przekaże wskazówki do dalszego postępowania z dzieckiem , ewentualnie zaproponuje dalszą terapię psychologiczną w celu wyeliminowania u dziecka nocnych lęków.
Pozdrawiam
Anna Szyda