16-letnia córka boi się wychodzić z domu po zmroku

Witam. Mam problem z 16 letnia córka. Od pewnego czasu boi się wychodzić z domu szczególnie po zmroku. Nie chcę wychodzić nawet z kimś dorosłym. Nie ma żadnych znajomych. Wychodzi tylko do szkoły która jest po drugiej stronie ulicy po szkole odrazu wraca do domu. . Jak pomóc dziecku. Dziękuję

Witam
Proszę zgłosić się z córką do psychologa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, aby zdiagnozować przyczyny oraz podjąć odpowiednie działania korygujące nadmierny poziom lęku. Wizyta jest bezpłatna.
Pozdrawiam

Anna Szyda