Co może oznaczać zachowanie mojego 9-letniego syna?

Witam mam problem z 9 letnim synem. Od wieku przedszkolnego nie odzywał się do Pań w przedszkolu lub jak mówił to tylko szeptem. I tak jest do tej pory. Pani z przedszkola mówiła że to może być mutyzm wybiórczy . Lekarka rodzinna Powiedziala ze jest tylko nieśmiały. Problem trwa do dziś do mnie i męża się odzywa natomiast w szkole szeptem albo wcale. Do tego stał się agresywny gdy coś jest nie po jego myśli i potrafi wychodzić sam z domu bez pozwolenia a gdy nie pozwalam jest przepychanka i zamyka się w sobie piszczy jęczy i po jakimś czasie mu przechodzi. Nie wiem gdzie udać się z tym problemem. Dodam że urodził się w zamartwicy do 3 roku życia był pod opieką neurologa i rehabilitowany. W dzieciństwie nie usmiechał się i zaczął dość późno mówić. Proszę o pomoc

Witam
Proszę zgłosić się z dzieckiem do psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie psycholog zdiagnozuje opisany problem u dziecka i podejmie dalsze działania /np. terapie psychologiczną, zalecenia dla szkoły /. Wizyta jest bezpłatna.
Pozdrawiam
Anna Szyda