O czym może świadczyć opóźnienie w rozwoju mowy u mojego dziecka?

Witam, mój syn ma 2 lata i 10 miesięcy. Bardzo martwię się o jego mowę. Mało mówi zdaniami składającymi się z 2-3 słów. Mówi mama, jaka( tata) , babi, piju piju (na picie ), mama bum bum ijo (mama pojechała po jajko niespodzianke) itp. ogólnie naliczyłam około 50slow i jakieś 10 zdań. Przyszło mi do głowy że może ma autyzm i ta myśl spędza mi sen z powiek. Oczywiście wybierzemy się do specjalisty, ale już teraz mega się tym stresuje. Ogólnie syn reaguje na polecenia, wyrzuci np papierek do śmieci czy przyniesie misia, odnośnie wołania go po imieniu to częściej reaguje niż nie, bawi się z tatą w chowanego, wskazuje palcem jak czegoś chce, hałas nie stanowi dla niego problemu, często bawi się sam (nie ma rodzeństwa czy innych dzieci w pobliżu, nie chodzi jeszcze do przedszkola ), lubi kiedy jest dużo ludzi , zaczyna wtedy dokazywać, tańczyć itp. Zastanawiam się czy może to przez telewizję i bajki nie nauczył się mówić jak na trzylatka. Ograniczamy mu teraz tv i telefon ale dużo tego oglądał z czego nie jestem dumna. Na co zwrócić uwagę jeśli chodzi o cechy autyzmu ? I jak pomóc w rozwoju mowy?

Koniecznie należy porozmawiać z Pediatrą , poprosić o ocenę logopedy , pdychologa Czy dziecko nie ma anemii, jak się rozwiją, jak rośnie Jak w domu : kontakt z dzieckiem ; stresy etc Chłopcy często później mówią Jaki rozwój ruchowy, ?? Pozdrawiam