Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niechęć do przedszkola u 3,5-letniego chłopca

Witam! Jestem mamą 3,5 letniego chłopczyka, od września poszedł do przedszkola. Przez pierwsze dwa tygodnia roztając się ze mną było w porządku, a później i tak jest do dzisiaj codziennie rano mówi, że nie chce iść do przedszkola, ale z domu wychodzi dobrze bez zadnych płaczów. A problem jest w tym że nie bawi się z dziećmi, nic się nie odzywa w przedszkolu, mówi że nie ma kolegów, że wszyscy są głupi, jest chyba wstydliwy i nie wiem jak mu pomóc. Natomiast w domu się bawi, ładnie mówi.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Główne założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie są najważniejsze założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji.

Witam,

Proszę się nie zastanawiać i skonsultować się z psychologiem. Z pewnością jakiś współpracuje z przedszkolem i jest dostępny bezpłatnie. Gdyby okazało się, że czas oczekiwania jest bardzo długi, proszę skonsultować się prywatnie. Etap, na którym jest synek jest bardzo ważny i takie konsultacje naprawdę mogą znacznie poprawić jakość życia dziecka teraz i w przyszłości.
Proszę tego nie lekceważyć.

Pozdrawiam

Psycholog w trakcie certyfikacji z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
0

Problem który Pani zgłasza może być przejściowy. Dla Pani dziecka sytuacja pójścia do przedszkola jest zupełną nowością i może on napotkać trudności adaptacyjne. Być może trzeba dać mu czas na zaadoptowanie się. Proponuję wstrzymać się jeszcze z podejmowaniem drastycznych decyzji, ale porozmawiać z nauczycielem wychowania przedszkolnego (lub przedszkolnym psychologiem) na ten temat. Jeśli trudności będą się utrzymywać jeszcze przez najbliższe tygodnie może Pani skonsultować się psychologiem w lokalnej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

http://www.gabinetzmian.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy