Niechęć do przedszkola u 3,5-letniego chłopca

Witam! Jestem mamą 3,5 letniego chłopczyka, od września poszedł do przedszkola. Przez pierwsze dwa tygodnia roztając się ze mną było w porządku, a później i tak jest do dzisiaj codziennie rano mówi, że nie chce iść do przedszkola, ale z domu wychodzi dobrze bez zadnych płaczów. A problem jest w tym że nie bawi się z dziećmi, nic się nie odzywa w przedszkolu, mówi że nie ma kolegów, że wszyscy są głupi, jest chyba wstydliwy i nie wiem jak mu pomóc. Natomiast w domu się bawi, ładnie mówi.

Witam,

Proszę się nie zastanawiać i skonsultować się z psychologiem. Z pewnością jakiś współpracuje z przedszkolem i jest dostępny bezpłatnie. Gdyby okazało się, że czas oczekiwania jest bardzo długi, proszę skonsultować się prywatnie. Etap, na którym jest synek jest bardzo ważny i takie konsultacje naprawdę mogą znacznie poprawić jakość życia dziecka teraz i w przyszłości.
Proszę tego nie lekceważyć.

Pozdrawiam

Problem który Pani zgłasza może być przejściowy. Dla Pani dziecka sytuacja pójścia do przedszkola jest zupełną nowością i może on napotkać trudności adaptacyjne. Być może trzeba dać mu czas na zaadoptowanie się. Proponuję wstrzymać się jeszcze z podejmowaniem drastycznych decyzji, ale porozmawiać z nauczycielem wychowania przedszkolnego (lub przedszkolnym psychologiem) na ten temat. Jeśli trudności będą się utrzymywać jeszcze przez najbliższe tygodnie może Pani skonsultować się psychologiem w lokalnej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

http://www.gabinetzmian.pl