Jak zmniejszyć niechęć dziecka do przedszkola?

Proszę o poradę. Jakub ma 5 lat i od 1 września poszedł do przedszkola. Już pierwszy dzień przez cały czs popłakiwał - myslałam, że z biegiem czasu pomału zacznie się przyzwyczajać ale wciąż jest tak samo. Rano jest płacz, nie chce się ubrać. zostawienie go w przedszkolu to jakis dramat syn nie chce mnie puścić panicznie płacze a po przyjściu do domu bez przerwy powtarza, że nie chce iść do przedszkola. Dodam ze bylam z synem u pani psycholog ktora nie zawiele mi powiedziala , jedynie stwierdzila ze dziecko jest bardzo wrazliwe Proszę o radę , w jaki sposób mogę przekonać syna do chodzenia do przedszkola. Rozmawianie nie działa A wręcz przeciwnie syn wtedy zaczyna płakać.

Odradzałabym prowadzanie go na siłę, bo to ponowna traumatyzacja, która tylko pogłębia problem.