Brak chęci chodzenia do przedszkola u 5-latki

Witam Mam pięcioletnią córkę, która nie chce uczęszczać do przedszkola. Jak ją pytam dlaczego nie chce tam iść to odpowiada, że tam się nudzi. Zauważyłam, że ona jest impulsywna nie chce czekać na swoją kolej,ciągle muszę ją czymś zabawiać, bo jej się wszystko nudzi.Często miewa ataki histerii, przeważnie pojawiają się rano, bo trzeba iść do przedszkola. To samo jest jak trzeba iść do kościoła zaczyna się histeria, płacz i tupanie nogami o podłogę. Podczas mszy płacze Czy to jej minie z wiekiem?

Witam serdecznie
U 5 latkow często zdarzaja się różne humorki, przejawy buntu, marudzenia. Warto porozmawiac z wychowawczynia w przedszkolu jak corka odnajduje sie w grupie rówieśniczej, co lubi robic w przedszkolu i uczulic wychowawcow w przedszkolu ze jest dzieckiem wrazliwym potrzebujacyn wiecej wzmocnien pozgtywnych częstszego zauwazania postepow , okazywania jej serdecznych uczuc, gdyby miala Pani watpliwosci warto skonsultowac corcie u psychologa ktory podpowie jak motywowac i wzmacniac dziecko.
Pozdrawiam
A.Reklewska psycholog

Z tego co Pani pisze córka ma trudności ze skupieniem się, co powoduje nudę, frustrację, nieprzyjemne odczucia. Pewna impulsywność, trudności z koncentracją są naturalne dla tego wieku. Żeby jednak móc ocenić, czy jest to rozwojowe, czy niepokojące, warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym.