Jak leczyć mieszane zaburzenia osobowości?

Witam, mam problem z zachowaniem, ogólnie wcześniej leczyłam się na mieszane zaburzenia osobowości. Dwa razy byłam na oddziale dziennym psychiatrycznym z powodu zaburzeń psychosomatycznych. Ostatnio popadam w histerię jak nie pójdzie cos po mojej myśli. Histeria wygląda tak że zaczynam płakać krzyczeć i zamykam się w pokoju. Nie mogę zatrzymać tego stanu gdyż zatrzymuje się coś we mnie. Nie wiem do końca co. Nie panuje nad tym mam trochę też z emocjami problemy z wyrażaniem blokują się. Histeria później wchodzi w depresje i mam myśli żeby się skrzywdzić. Choć tego nie robię chce się krzywdzić kiedy jestem w tym stanie. Jestem chwiejna emocjonalnie czasem najeżdzam na kogoś przesadnie i agresywnie jeśli coś mi nie pasuje bądź nie idzie po mojej myśli Przechodzę w stan dobrego samopoczucia do stanu totalnej niechęci i rozpaczy i ma odwrót. Nie wiem czy isc znów na oddział czy bardziej terapia indywidualna by wystarczyla? Oczywiście cierpią na tym moj narzeczony. Nie wie jak mi pomóc.

Dzień dobry,

Przede wszystkim na początku warto iść do psychiatry. To on podczas badania określi najlepszą z jego punktu widzenia ścieżkę leczenia. Jeśli Pani życie i zdrowie będzie zagrożone to prawdopodobnie skieruje Panią na oddział. Jeśli nie pewnie zaleci jakąś farmakoterapię i oczywiście terapię indywidualną. Terapia indywidualna jest głównym narzędziem do pracy nad zaburzeniami osobowości oprócz farmakoterapii która będzie wpływać na występujące objawy. Pozdrawiam