Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Zaburzenie osobowości to stały wzór postępowania, który polega na niezmiennych zachowaniach w odpowiedzi na zmieniające się sytuacje. Inaczej mówiąc, osoba o zaburzonej osobowości nie dopasowuje swojego zachowania do zmieniającej się sytuacji, ale reaguje wg sztywnego schematu. Wynika to z nieumiejętności adaptacji do otoczenia pod względem społecznym i kulturowym. Przejawia się poprzez zaburzenia w kontrolowaniu swojej impulsywności, w stylu myślenia, przeżywania, odczuwanych emocjach, relacjach z innymi ludźmi.

Zaburzenie osobowości powstaje w wyniku trudnych doświadczeń w dzieciństwie, stosowania przez rodziców przemocy słownej, fizycznej lub seksualnej; traumatycznych przeżyć, uzależnień, choroby psychicznej. Nie jest to chorobą, ale sposobem funkcjonowania psychospołecznego i stanowi trudność dla takiej osoby, np. w nawiązywaniu i utrzymywaniu prawidłowych relacji międzyludzkich. Zaburzenia osobowości rozpoczynają się w okresie dzieciństwa lub adolescencji i trwają w okresie dorosłości. Różne są rodzaje zaburzonej osobowości, np. histrioniczna, zależna, paranoiczna, chwiejna emocjonalnie i inne. W psychiatrii stosuje się różne klasyfikacje.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty