Czy powinno martwić mnie zachowanie 3-letniej córki?

Witam mam problem z moją 3 letnia córeczka. Nie przejawia chęci nauki nocnika, nie jest zainteresowana nauką mowy.. powie co prawda odrębne słówka jednakże kiedy zapyta się ją np czym chciałaby się pobawić wpada w tzw histerię-rzuca przedmiotami wokół niej. Potrafi także nagle położyć się na ziemi i płakać. Bardzo mnie martwi jej zachowanie(które także zdarza się w miejscach publicznych takich jak sklep odrazu płacze, denerwuje się.) Myślałam o wizycie u lekarza jednakże sama nie wiem do jakiego specjalisty udać się w takiej sytuacji. I czy to rzeczywiście wymaga wizyty czy to po prostu przejściowe u dzieci w jej wieku. Proszę o odpowiedź, dziękuję
KOBIETA, 28 LAT 6 miesięcy temu

Dzień dobry,

Dziecko czasem później zaczyna mówić i to nie musi wiązać się z jakimś zaburzeniem.

Na pewno warto udać się do pediatry i omówić wątpliwości. Można udać się także do psychiatry lub psychoterapeuty dziecięcego, który sprawdzi czy rozwój przebiega prawidłowo.

Pozdrawiam