O czym świadczy takie zachowanie u dwuletniego dziecka?

Witam. Szukam porady jeżeli chodzi o 22 miesięczną córkę, bo trochę mnie zaczyna niepokoić jej zachowanie. Napady złości bez powodu z krzyki, piskami, rzucanie przedmiotami, brak chęci zabawy (tylko rozrzucone wszystkiego), nocne płacze i niespokojny sen rzuca się do tego stopnia, że zmieniliśmy łóżeczko na turystyczne bo obijala się o szczebelki. Nie ogląda żadnych bajek dziwnych tylko jakiegoś Binga, pszczółke maje itp, no i piosenki dla dzieci. Nie mówi, czasami powie tylko mama jak coś chce albo tata i baba jak ich zobaczy z zaskoczenia. A i Mimi jak widzi młodsza siostrę. Nie ma w ogóle chęci echolalii. Wszystko jest na "idzia, uzia ". Nawet po chińsku nie nawija :\ dodam, że okres ciąży byłam w mocnym stresie przez sprawy rodzinne. Ale jako niemowlę była aniolkiem. Nie wiem czy to taki okres u niej i się nie martwić czy próbować ja skonsultować już z jakimś specjalista.

Trudności z kontrolą emocji u małych dzieci są częstym zjawiskiem. Konsultacja z psychologiem dziecięcym mogłaby być pomocna - wspólnie zastanowilibyście się nad zachowaniem córki, jego potencjalnych przyczynach i przede wszystkim dowiedziałaby się Pani, jak reagować na "napady złości" dziecka.