Czy podane objawy świadczą o autyzmie u dziecka?

Witam. Mój synek ma 21 miesięcy. Od jakiegoś czasu zauważyłam że nie zawsze reaguje na swoje imię, unika kontaktu wzrokowego, nie chce powtarzać wyrazów. Mówi mama tata baba papa, nie ma, potrafi naśladować dźwięki niektorych zwierzaków, pokazuje wszystko paluszkami. Jak cos chce to ciągnie za rączkę.Lubi sie przytulać ale tylko do mnie lub do męża. Lubi bawić sie autkami, oglądać obrazki.Na dworzu ucieka, uwielbia płace zabaw. Jak czegoś nie dostanie to sie rzuca i płacze. I w kółko pyta „co to” nawet jak mu odpowiem poraz 10 to za chwile znowu pyta. Jak jak półtora roku bardzo dużo oglądałam bajek. Był zapatrzony w telewizor. Od jakiegoś czasu telewizor jest cały czas wyłączony nie wiem czy to go trochę nie opóźniło, czy tak naprawdę jestem przewrażliwiona. Ale juz naczytałam sie i znalazłam same objawy autyzmu.

Witam Panią,
Trudno postawić diagnozę bez przeprowadzenia
badań specjalistycznych, nie widząc dziecka.
Istnieje wiele zespołów chorobowych, których objawy są
bardzo podobne do autyzmu.
Jeżeli jednak uważa Pani, że dzieje się cokolwiek niepokojącego
w rozwoju Pani synka, należy jak najprędzej udać się
z dzieckiem do lekarza pediatry lub do psychologa dziecięcego.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Oglądanie przez małe dzieci non stop telewizji może zrobić wiele złego ale autyzmu raczej nie wywoła. Pewne objawy muszą być obecne niezależnie od oglądania bajek. Jeżeli jest Pani zaniepokojona rozwojem dziecka to warto skonsultować się z psychologiem, który oceni jego rozwój i zachowanie.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Z pozdrowieniami Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu