Czy te objawy wskazują na autyzm u dziecka?

Witam. Moja córcia urodziła się z agenezja ciała modzelowatego. Obecnie ma 13 miesięcy. Mamy opóźnienie ruchowe, dopiero siedzi i czworakuje Ale zauważyłam objawy autyzmu i trochę się niepokoje. Lubi się przytulac, bawić się piłeczkami, lubi być ugniatana przez poduszkę. Nie lubi zostawać sama w pokoju. Rzadko bawi się sama, woli z nami. Duzo ,, mówi,, rozumie. Książeczki woli oglądać szybko i gdy skończy nie wraca do początku tylko idzie od tyłu. Lubi bawić się okrągłymi rzeczami, patrzy na światło i pokazuje gdzie jest. Kiedyś wykręcała rączkami żarówki, chwilę się to uciszyło, a teraz macha rączkami, jakby chciała odlecieć w każdej chwili. Martwię się czy to jest autyzm?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry

Wizyta u psychologa i ocena rozwoju dziecka na pewno nie zaszkodzi. Przez internet niestety nie da się uzyskać odpowiedzi takich które byłyby faktycznie wiarygodne. Trzeba widzieć dziecko i porozmawiać z rodzicem.

Pozdrawiam Agata Majda

w razie pytań jestem do dyspozycji

www.pracowniaterapeutyczna.eu