Czy możliwy jest autyzm u 2-letniego dziecka?

Witam, jestem po wizycie u psychologa.Wybrałam się tam,bo niepokoiło mnie kilka rzeczy.Mój dwuletni synek nie mówi(dada i mama że 3 razy w życiu),nie zachowuje kontaktu wzrokowego,nie nazywa części ciała i nie wskazuje żadnych przedmiotów palcem,nie lubi zamkniętych pomieszczeń i obcych miejsc,jako niemowlak do nikogo nie chciał iść na ręce, dużo płakał wśród obcych,ale lubi bawić się z dziećmi,przytulać,dużo się śmieje.Czy to jest autyzm?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Niestety na podstawie opisu nie da się tego stwierdzić. Potrzeba szczegółowego wywiadu i obserwacji dziecka. Jednak pisze Pani, że była na wizycie u psychologa zatem jakieś wnioski po niej zostały przekazane?
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu