Czy u 2 latka można zdiagnozować autyzm atypowy ?

Witam Czy u 2 latka można zdiagnozować autyzm atypowy ? otrzymałam właśnie taką diagnozę dla synka ale gdzieś przeczytałam opinię eksperta że taki autyzm można zdiagnozować po 3 roku życia i po takiej diagnozie powinno się zrobić badania genetyczne i metaboliczne bo istnieje powiązanie z owym autyzmem ,oraz że często taka diagnoza jest mylnie stawiana. Syn ma stwierdzone opóźnienie rozwoju chodzimy ma wwr w ciągu pół roku dużo się zmienił dodam że jego mowa jest lepsza niż przeciętnego dwulatka czy ponowic diagnozę?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Symptomy autyzmu obserwować można już u mniejszych dzieci niż dwuletnie. Zawsze warto skonsultować się jeszcze z kimś jeżeli ma Pani poczucie, że rozwój dziecka jest o wiele lepszy niż w momencie stawiania diagnozy. Oczywiście nie zaniedbywać też terapii.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac
Pozdrawiam
Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu