Czy to mogą być objawy autyzmu czy może coś innego?

Witam. Mam problem z moim 27 miesięcznym synkiem. Od dłuższego czasu odbija się od kanapy i mógłby to robić godzinami. Dodam,że karmię go jeszcze piersią. Także od jakiegoś czasu spodobały mu się się biedronki i chcę abym je mu ciągle rysowała, jak mu ich nie narysuje to wpada w szał i ciągle płacze. Kładzie sobie narysowane biedronki przed kanapa i się odbija. Nie interesują go dzieci jak gdzieś idziemy. Nie patrzy prosto w oczy (czasami). Czasami nie reaguje na swoje imię,ale jak jesteśmy na dworze i go wołam to od razu się odwraca. Bardzo lubi piosenki z teledyskami i przy tym odbija się od kanapy. Nie lubi mieć brudnych rączek. Nie chce trzymać jedzenia rączkami.(trzyma tylko chrupki) Od niedawna zaczął wypowiadać kilka słów bo przedtem nic nie mówił. Teraz mówi mama, tata, bieka (Biedronka), dydy, to ,tu,auto itd.... wypowiada same końcówki wyrazów a czasami cały,jak jest krótki. Dużo mogłabym jeszcze pisać. Pokazuje części ciała gdy się o to pytamy. Zna wszystkie kolory i cyferki. Lubi mnie przytulać i całować, ale tylko mnie. Gdy widzi otwarty śmietnik to go zamyka. Gdy zapytamy gdzie jest zwierzę i jakie zwierzę to też pokazuję palcem. Czy to moga byc objawy autyzmu czy może coś innego?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Wszelkie wątpliwości na pewno rozwieje wizyta u specjalisty. Niestety na postawie listu nie da się niczego stwierdzić, a tym bardziej sugerować czy dziecko ma autystyczne cechy czy nie.
Zachęcam do spotkania z psychologiem.

Pozdrawiam
Agata Majda
w razie pytań zapraszam
www.pracowniaterapeutyczna.eu