Czy moje 2-letnie dziecko może mieć objawy autyzmu?

Witam proszę o pomoc. Obawiam sie ze synek 20 miesięcy ma autyzm. Rzadko reaguje na imię chyba że powiem zeby coś zobaczył. Prawie wcale nie robi papa ani nie podaje czesc. Nie podaje zabawek o które proszę Lubi za to zabawę jak ktos go goni lub odwrotnie. Kiedy usłyszy ulubioną piosenkę w telewizji podbiega żeby wziąć go na ręce i tańczyć. Lubi oglądać książeczki ale bez czytania tylko pokazywanie obrazkow. Reaguje zazdrością kiedy starsze rodzeństwo chce sie do nas przytulic. Najgorsze że nic nie mowi tylko czasami mama kiedy gdzies się uderzy lub czegoś potrzebuje. Pozatym kwa na kaczki i ko na kury. I slowo nie kiedy czegoś mu sie nie pozwala. Rozumie kiedy powiem że np idziemy na dwór wtedy idzie do drzwi. Lub ze za oknem pada deszcz. Kiedy czegosc chce bierze mnie za rękę i wskazuje moją ręką co mam otworzyc lub gdzie go wziąć. Nie pokazuje nawet części ciała. Często bierze cos do buzi kiedy spytam co ma i żeby oddał wtedy ucieka chyba że powiem że cos mu za to dam wtedy oddaje . Nie wiem co jeszcze moge napisać. Proszę o pomoc czy powinnam iść z synkiem do lekarza?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry

Zawsze jak pojawiają się wątpliwości co do rozwoju dziecka należy skonsultować się ze specjalistą. List do redakcji nie pomoże bo aby cokolwiek stwierdzić trzeba widzieć dziecko i zebrać pełny wywiad od rodziców, czasem też wykonać szereg badań.

Pozdrawiam Agata Majda

w razie pytań zapraszam

www.pracowniaterapeutyczna.eu

agatamajda@icloud.com