Czy moje dziecko może chorować na autyzm?

Witam, jestem mamą 1.5 rocznego synka. Martwi mnie kilka spraw w jego rozwoju. Najbardziej niepokoi mnie brak mowy. Mówi i i robi papa, mama (ale tylko jak coś chce a nie może sięgnąć), mam, bam, am, mniam i dzidzia na swojego brata. Lubi książeczki ale nie pokazuje nic na obrazku. Szybko nudzi się zabawkami. Lubi samochody ale pobawi się maksymalnie 10 min i szuka innego zajęcia. Lubi zabawy w akuku, chowanego, ganianego. Lubi się popisywac. Wyrzuca śmieci do kosza, pomaga wkładać brudne rzeczy do pralki, udaje że zamiata. Niepokoi mnie fakt że czasem nie reaguje na imię szczególnie jak się czymś zainteresuje, nie wykonuje poleceń typu podaj mamie misia. Ale jak powiem daj to i wskaże na daną rzecz to da. Nie pokazuje gdzie jest nos czy oko. Dopiero jak ja mu pokaże to robi to na zasadzie lustra czyli powtarza za mną to co robię. Ale jak powiem brawo to zrobi brawo, jak powiem papa to zrobi. Przybija piątkę. Niepokoi mnie jeszcze ro że jak chodzi to czasami mrurzy oczy i idzie i się cieszy. Czy moje dziecko może mieć autyzm? Bardzo się o to martwię i proszę o odpowiedź.

Witam
Biorąc pod uwagę opisane przez Panią zachowania mogą one być niepokojące, jednak aby postawić diagnozę potrzebny jest całościowy obraz sytuacji, zebranie wywiadu od rodzica oraz obserwacja dziecka w przez psychologa lub pedagoga specjalnego aby wykluczyć inne przyczyny np. neurologiczne obserwowanych trudności. W celu zdiagnozowania dziecka należy udać się do poradni psychologiczno - pedagogicznej w miejscu zamieszkania, gdzie zespół specjalistów złożony z psychologów, psychiatrów oraz pedagogów specjalnych będzie mógł po przeprowadzeniu badań oraz obserwacji potwierdzić bądź wykluczyć diagnozę autyzmu.