Czy to zachowanie dziecka może być objawem autyzmu?

Dziecko lat 4,5. Echolalia od 2 r życia. Minęła miesiąc temu. Biega w kółko - czasami. Śmieje się czasami nie wiadomo z czego, ale jak mu powiem uspokoi się to przestaje. Używa dziwnych zdań od jakiegoś miesiąca- dorosłych. Lubi inne dzieci, lubi sie bawic bardzo z innymi dziecmi jest bardzo rozmowny, nie wstydzi sie nikogo. Czy to moze wskazywac na autyzm ? (Dodam, że rozumie polecenia z książeczek, rysuje, maluje, liczy, szybko biega, śpiewa, zapamiętuje).

Szanowna Pani,

Przy wątpliwościach odnośnie zdrowia dziecka warto skontaktować się z psychologiem dziecięcym zajmującym się m.in. diagnozą autyzmu. Specjalista przeprowadzi wywiad z Panią oraz obserwację dziecka.

Z pozdrowieniami.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry

Aby postawić diagnozę dziecko trzeba widzieć. To jest proces dlatego też należy udać się do specjalisty. Zacząć od lekarza pediatry i psychologa. To co Pani opisuje może wskazywać na cechy autystyczne ale…też wcale nie musi.

Pozdrawiam Agata Majda

zapraszam w razie pytań

www. pracowniaterapeutyczna.eu

agatamajda@icloud.com