Jak sprawdzić czy syn ma autyzm?

Witam mój synek ma 10miesiecy i nie reaguje na autyzm znajomi sugerują że to autyzm na pewno słyszy bo jak mówię żeby zrobił kosi łapki to łapie moje ręce i robi lubi się przytulać być na rękach moje pytanie czy jest się czym martwić dodam że dopiero od tygodnia sam siedzi urodził się z niska waga

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry
Najlepszym wyjściem będzie skontaktowanie się ze specjalistą, który oceni rozwój dziecka. Należy porozmawiać z lekarzem pediatrą oraz umówić się do psychologa. Tylko na podstawie oceny specjalistów będzie można podejrzewać lub wykluczyć zaburzenie rozwoju.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam Agata Majda
www. pracowniaterapeutyczna.eu