Czy mogę podać dziecku z autyzmem melatoninę na sen?

Dzień Dobry. Mogę podać dziecku z autyzmem melatoninę na lepszy sen? Syn bardzo późno chodzi spać ma zaburzenie snu

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry

Wszystkie środki czy suplementy jakie chcemy podać dziecku niezależnie czy ma całościowe zaburzenia rozwoju czy nie powinny być wprowadzone po konsultacji z lekarzem.

Pozdrawiam Agata Majda

zapraszam w razie pytań

www. pracowniaterapeutyczna.eu

agatamajda@icloud.com

Podawanie jakichkolwiek leków lub suplementów dziecku powinno odbywać się po konsultacji z lekarzem. Jeśli syn ma diagnozę autyzmu, to zakładam, że jesteście pod opieką lekarza prowadzącego, który jest psychiatrą lub neurologiem. Z tym specjalistą (lub z Waszym pediatrą) warto omówić ten pomysł.