Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moje kolejne dziecko może mieć autyzm?

Czy jeśli mamy z żoną dwóch synów i starszy ma autyzm dziecięcy a młodszy rozwija się prawidłowo i nie ma autyzmu to czy trzecie dziecko miałoby wysokie szanse na posiadanie autyzmu? Czy do autyzmu mogło przyczynić się zakrzsztuszenie wodami plodowymi gdy syn był noworodkiem? U żony w dalszej rodzinie jest dziewczynka z autyzmem a w mojej rodzinie CHAD i nerwica.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Dzień dobry!
Trudno wnioskować czy trzecie dziecko będzie miało lub nie cechy całościowych zaburzeń. Wszelkie nieprawidłowości w trakcie porodu mogą wpłynąć na dalszy rozwój dziecka ale czy tak będzie to widać w trakcie rozwoju. Genetyka również ma znaczenie jednak jednoznacznie nie da się określić czy ujawnią się u Waszego
dziecka cechy, które obecne są u innego członka rodziny. Nie należy martwić się na zapas tylko obserwować czy dziecko rozwija się prawidłowo, a jeśli coś wzbudzi niepokój udać się do specjalisty.
W razie pytań zapraszam do kontaktu. Również ON LINE.
Pozdrawiam Agata Majda
www. pracowniaterapeutyczna.eu

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy