Czy to są objawy wczesnego autyzmu?

Czy Moje dziecko ma początki autyzmu? Nie będę za bardzo się rozpisywać podam tylko niektóre cechy które mnie zaniepokoiły. •Trzymanie się za uszy. •Kiwanie się na boki. Zazwyczaj robi to jak jest w chodziku, albo jak mam go na rękach. •Na leżaczku tak jakby fika, ręce macha mocno do góry a nogi na dół i tak szybko aż fika. •gdy jest kładziony do spania to kręci nóżkami tzn Kolanami od środka na zewnątrz tak ruchy kuliste. •ciezko Maluch czegos nauczyć •czasami wgl. Nie reaguje na swoje imię. Czy jest wstanie ktoś te zachowania zdjagnozowac, i czy to autyzm proszę o szczera i pomoc. Dziękuję za Chwilę uwagi.

Witam Panią
Nie można na portalu postawić diagnozy dziecku
nie widząc dziecka.
Nie napisał Pan w jakim wieku jest dziecko.
Opisane przez Pana zachowania dziecka nie są wystarczające
do stwierdzenia czy wykluczenia zaburzeń ze spektrum autyzmu.
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie.
Zmiany które następują w rozwoju innych niemowląt,
nie muszą być tożsame z postępami Pana maluszka.
Z Pana opisu wynika, że synek rozwija się prawidłowo,
ale nie wiem, w jakim wieku jest dziecko.
Jeżeli jednak uważa Pan, że dzieje się cokolwiek niepokojącego
w rozwoju Pana synka, należy jak najprędzej udać się
z dzieckiem do lekarza pediatry lub do psychologa dziecięcego.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry
Na podstawie listu nikt dziecka nie zdiagnozuje bo to byłoby sporym nadużyciem.
Z opisu niestety wiele nie wynika. By postawić diagnozę w kierunku całościowych zaburzeń rozwoju czy inną potrzeba badań psychologicznych, konsultacji u neurologa, psychiatry i czasem innych specjalistów. Proszę zacząć od wizyty u lekarza pediatry.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Z pozdrowieniami Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu