Dlaczego moje dziecko mało mówi?

Witam jestem mamą 2 latki. Dziewczynka jest bardzo energiczna, ciekawa świata, wszystko rozumie ale mało mówi jak na swój wiek ( przynajmniej mi się tak wydaje) mówi mama tata baba pada pies kot i jeszcze inne wyrazy zaczyna łączyć np. Pada deszcz... Ale ostnio zaczęła buczeć... Czy to objaw niepokojący?

Dzień dobry. Nie wiem, co oznacza "buczeć", ale dziecko dwuletnie powinno łączyć wyrazy w zdania, np. mama daj, tata choć, mama hau (kiedy zobaczy psa). Jeżeli coś Panią niepokoi, to warto iść do specjalisty, aby móc spać spokojnie. Logopeda sprawdzi, czy mała rozwija się prawidłowo, czy dobrze je, oddycha, trzyma język w pozycji spoczynkowej. Powodzenia :)