Dlaczego 2-latka mało mówi?

Proszę o opinie mam córcię która końcem października skończy 2 latka i martwię się o jej mowę córka mówi tylko mam , baba , tata , da , daj , Nadiś , dis od swojego imienia , i na swojego kuzyna , daj Nadi , ałała a resta mówienia to mówienie po swojemu ogólnie mówi po swojemu dużo w ciagu dnia . Jeśli chodzi o rozumienie rozumie wszystko co do niej się mówi , jest bardzo pogodnym radosnym dzieckiem , bardzo często się uśmiecha , robi papa , kosi łapki , przesyła buziaki , pokazuje ile ma problemów , gdzie nos , oko , usta , rozpoznaje piosenki np do jeśli jest Ci wesoło klaszcze , przybija piątkę, potrafi dopasować kształty , ułożyć wieże z klocków , drewniane puzzle , potrafi trzymając się poręczy wejść i zejść ze schodów , lubi się przytulać , jak wracam z pracy bardzo się cieszy od razu leci się przytulać , lubi być wśród dzieci , próbuje dołączyć do zabawy . Ostatnio przy okazji przeziębienia pytałam pediatrę ocenia ze córka rozwija się prawidłowo wyklucza zaburzenia . Kazała czekać i dać jej trochę czasu jednak ja nje potrafię przestać się martwić spędza mi to sen z powiek , czy to normalne żeby dziecko w tym wieki tylko tyle mówiła.

Z poziomu portalu, bez badania fizykalnego trudno jest postawić diagnozę, jednak na podstawie Pani opisu zgadzam się z pediatrą. Nie ma powodu do zmartwień, proszę dać czas córce.