Dlaczego 3-latek mało mówi?

Dzień dobry. Mój trzyletek mowi tylko pojedyncze słowa. Nie reaguje na polecenie np.,gdy zadam mu polecenie podania jakieś rzeczy. Dodam że syn lubi sie przytulać,reaguje na imię. Bawi się z dziećmi,skacze na tramlolinie,wspina się zjeżdżalnie. Gdy jest głodny pokazuje.palcem na chlebak gdy chce kromeczki na garnek gdy chce zupe w ten sposób komunikuje że chce jeść. Jest odpieluchowany .Lubi układać puzzle bawi się autami, klockami, lego. Problem w jest w mowie mowi bardzo mało.Nie podaje rzeczy o które poprosze i nie naśladuje zwierząt.Czy takie zachowanie może wskazuje że syn może.miec autyzm?

Szanowna Pani. Źródło problemu może być różne i stąd nie warto "gdybać" tylko udać się do neurologopedy. Zarówno autyzm jak i opóźniony rozwój mowy mają różne oblicza. Logopeda powinien zrobić wywiad, wypytać o rozwój dziecka, zobaczyć jak je, jak się bawi, czy ma wybiórczą dietę, czy już pożegnał smoczek i butelkę, jak śpi itp., prawdopodobnie zleci też badanie słuchu. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.