Dlaczego 2-latek jeszcze nie mówi?

Syn skończył 2 lat,nie mówi. Mówi tylko mama,tata,baba,AM,gdzie tata,tu. Lubi się przytulać,dopiero zaczął pokazywać palcem,przed tym pokazywał rączka umie budować wieże z klocków,otwierać szafki i wszystko z nich wyjmować,samochody parkujepod np noga jak się z nim bawić,ciągle ciągnie nas za rękę żebyśmy z nim byli,lubi siadać między nogami,lubi wchodzić na łóżka,niskie okna,czasami reaguje na imię czasami nie,czy to może być autyzm? Dodam że urodził się jako wcześniej w 36 tc

Dzień dobry.

Podstawowym prawem rozwojowym jest indywidualizm. Każde dziecko rozwija się w swoim rytmie. I nie każdy dwulatek musi od razu mówić.

Proszę czytać dziecku dużo książek, rozmawiać z nim - mówić pełnymi zdaniami, bez zdrobnień i wymyślania neologizmów. Jeśli do 3 rż. problemy będą się utrzymywały konieczna jest konsultacja u neurologa dziecięcego, a następnie terapia logopedyczna.