Regres umiejętności nabytych u 18-miesięcznego dziecka

Witam, jestem mamą 18 miesięcznego syna. Mam pewne obawy co do jego rozwoju. Od pewnego czasu zauważyłam, że umiejętności które nabył słabną... Mówił mama, tata, baba, dziadzia, a teraz nic. Woła na wszystko dadada, nie reaguje na wołanie, nie lubi jak mu się czyta, przytula się od zawsze tylko przed spaniem, nie daje buzi, machał papa, teraz przestał, mróży oczy. Czy mam powody do obaw? Dodam, że wie do czego służy pilot, telefon, układa wieże z klocków, pokazuje palcem jak chce jeść, itp
Aleksander Ropielewski

Takie objawy na pewno wymagają konsultacji z pediatrą celem ustalenia ich przyczyny (zaburzenia słuchu, aparatu mowy lub całościowe zaburzenia rozwoju).