Wystający języczek z buzi u rocznego synka

Witam! Mam pewne obawy w stosunku do zachowania mojego rocznego synka. Mały urodził się w 36 tygodniu ciąży, dostał 10 pkt w skali Agpar. W czwartym miesiącu zauważyliśmy, że nie podnosi główki, miał słabe napięcie mięśniowe..chodziliśmy na rehabilitację, doszedł do siebie, ruchowo rozwija się prawidłowo. Pozostał tylko wystający języczek z buzi, teraz Mały często wystawia język zawinięty do góry i wydaje dziwne dźwięki. Zaczął mówić baba, dziadzia, mama, tata, natomiast teraz jakby zapomniał..

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości rozwoju dziecka, proszę nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz pokieruje dalszym postępowaniem.