Wystające żebro oraz brak raczkowania i chodzenia u rocznego dziecka

witam jestem zaniepokojona stanem mojego dziecka poniewasz zaowazylam u niego wystające żebro z jednej strony bardzo mnie to nie pokoji choć to nie jest jedyny problem moj synek niedługo skończy rok ii nie raczkuje ani nie chodzi kiedy biore go na brzuszek to jedynie odpycha sie do tylu tak samo jest z chodzeniem niewspomne o staniu bo nie potrafi sam ustac rozumiem ze kazde dziecko rozwija sie indywidualnie ale zaczyna mnie to niepokoic wiec prosze o szybka odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy zdecydowanie są niepokojące. Proszę nie bagatelizować problemu, tylko niezwłocznie skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz pokieruje dalszym postępowaniem.

Synek wymaga zbadania i rozpoczęcia szybko ćwiczeń stymulujących do do raczkowania. Prawdopodobnie ma problemy z napięciem mięśni, Trzeba ćwiczeniami doprowadzić do normalizacji napięcia i stymulować do raczkowania. Proszę zgłosić się do Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Dzieci . Skierowanie od lek. rodzinnego na rehabilitacje wieku rozwojowego z powodu braku oczekiwanego rozwoju