Brak raczkowania u 10-miesięcznego dziecka

witam serdecznie mam synka, który 5 listopada skończy 10 miesięcy. Problem polega na tym, że nie chce raczkować tylko staje na nogach, rękach i głowie i tak się przesuwa, a ponad to tylko chciałby chodzić, czy jest możliwe, ze będzie raczkował, czy od razu będzie chodził, czy to jest normalne?

to są typowe objawy związane ze wzmożonym napięciem mięśni nóżek i grzbietu. Takie wzmożone napięcie uniemożliwia dziecku osiąganie kolejnych prawidłowych etapów rozwoju, uniemożliwia raczkowanie które jest najważniejszym etapem dla rozwoju mózgu. Brak raczkowania skutkuje wieloma zaburzeniami koordynacji, zaburzeniami w procesach edukacji , w przyszłości naraża na skoliozę . Teraz można jeszcze stosunkowo prostymi ćwiczeniami i masażem znormalizować napięcie mięśni i skłonić dziecko do raczkowania . To już ostatni moment. Proszę absolutnie nie używać chodzika, nie prowadzić za rączki, proszę położyć dziecko na podłodze daleko od mebli i położyć przed dzieckiem w odległości 1 metra jakąś ciekawą rzecz. Niech usiłuje się do niej dostać . Warto przeszkolić się jak to robić .