Próby samodzielnego poruszania u 7-miesięcznego dziecka

Witam córka skonczyła dopiero 7 miesiecy a juz 3 tygodnie wczesniej wstała w łożeczku a teraz trzymajac sie wszystkiego porusza sie chwiejnymi krokami do okola mebli czy łożka czy pozwalac jej? czy starac sie odciagac od tego bo jeszcze za wczesnie na taikie akrobacje? Pozdrawiam

Absolutnie proszę nie pozwalać jej wstawać, prawdopodobnie te próby wstawania są skutkiem wzmożonego napięcia w nóżkach i może też grzbietu, . Najważniejszym etapem rozwoju mózgu jest raczkowanie, należy zgłosić się do jakiegoś ośrodka rehabilitacji dzieci aby lekarz rehabilitacji ocenił rozwój dziecka, ocenił odruchy i napięcie mięśni u dziecka a do tego czasu zachęcać dziecko do pełzania, raczkowania. Najlepiej na dywanie lub macie piankowej, nie w śpiochach po panelach bo wtedy dziecko ślizga się i nie może podeprzeć się kolankiem .Myślę ,że wskazana jest stymulacja metoda Bobath. Zachęcam do zajrzenia na stronę kachlicka.pl pozdrawiam.