Jak zdiagnozować skazę białkową u niemowlęcia?

Witam, u 4 miesięcznej córki jest podejrzenie skazy białkowej. Objawy ma bardzo delikatne porównując z innymi dziećmi które również ją maja. Chce zrobić badania które w jaki kkolwiek sposób nakieruja mnie na potwierdzenie lub zaprzeczenie tej diagnozy. Najłatwiej jest wykonać u niemowlaka badanie kupki. Co mogę zrobić, jakie badanie?

Lek. Michał Lenard

W celu rozpoznania skazy białkowej standardowo nie stosuje się badań laboratoryjnych. Rozpoznaje się ją na podstawie objawów. Dopiero w dalszym etapie leczenia, gdy dieta eliminacyjna nie pomaga, stosuje się różnego rodzaju testy alergiczne. Przy podejrzeniu skazy białkowej radzę udać się na wizytę do pediatry, który zbada dziecko i w razie potrzeby zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!