Wiązanie chusty - plecaczek z krzyżem

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wygląda wiązanie chusty - plecaczek z krzyżem.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wrodzone wady układu moczowego mogą dawać pewne objawy, ale mogą też przebiegać bezobjawowo – np. nieprawidłowości w obrębie liczby nerek (brak jednej nerki, nerka podwojona) są niejednokrotnie wykrywane podczas badań prenatalnych.

Nerka podwojona to wada charakteryzująca się tym, że jedna z nerek ma podwójny układ kielichowo-miedniczkowy (a nawet moczowód). Tutaj odpowiedź eksperta na pytanie o to, czym jest ta wada: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zdwojenie-ukm-co-to-jest. W przypadku podejrzenia takiej wady pierwszym badaniem jest USG jamy brzusznej (oraz miednicy) z pełnym oraz opróżnionym pęcherzem moczowym.

Kolejne badania, o których konieczności decyduje urolog, to m.in. rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, scyntygrafia czy urografia. Więcej o tych badaniach w naszych artykułach, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/urografia-uklad-moczowy-rtg-przygotowanie-do-badania oraz w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/scyntygrafia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty