Brak widocznej nerki na usg

witam mam 36 lat 1 raz wykonalam usg na ktorym nie widac jednej nerki czy to mozliwe? natomiast 2 nerka prawa prawidlowej wielkosci 120-53 mm kształtu i polozenia bez kamicy i zastoju moczu,warstwa miazszowa prawidlowej grubosci,,mostek miązszowy w polu centralnym sugeruje podwójny uklad kielichowo mied..p. dr cz to mozliwe ze nie mam nerki ..co to znaczy podwojny ukm i czy ta nerka nie jest za mala jak pracuje za dwie ..kreatynina w normie czy mozna z jedna zyc

cz to mozliwe ze nie mam nerki?
- taka sytuacja jest w pełni realna
co to znaczy podwojny ukm?
- oznacza to podwójny układ kielichowo-miedniczkowy, to nie patologia tylko odmiana anatomiczna budowy górnych dróg moczowych, proszę na ten temat poczytać sobie na stronie: http://www.interna.com.pl/zdwojenie_gornych_drog_moczowych.htm
i czy ta nerka nie jest za mala jak pracuje za dwie?
- absolutnie nie, jeśli poziom kreatyniny jest w normie nie ma żadnego powodu do niepokoju