Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

USG jamy brzusznej i układu moczowego

Odebrałam dzis wynik z usg jamy brzusznej . Nerki prawidlowej wielkości.Po stronie lewej układ kielichowo miedniczkowy nieposzerzony.Po stronie prawej poszerzony UKM- miedniczka do 37mm,kielich do 8mm,moczowód nieposzerzony-zwęzenie podmiedniczkowe?Złogów nie uwidoczyłem. Co oznacza tenwynik czy to cos powaznego?
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Niewydolność nerek w cukrzycy

Cukrzyca to choroba, która atakuje wiele organów, również nerki. Może współwystępować z ich niewydolnością. Sprawdź, co warto wiedzieć o niewydolności nerek w cukrzycy.

Istnieje podejrzenie obturacji dróg moczowych poniżej odejścia moczowodu od nerki. Należy zgłosić się do poradni urologicznej w celu przeprowadzenia dalszej diagnostyki.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0

Wynik oznacza najprawdopodobniej przewlekłe poszerzenie układu kielichowo-miedniczkowego nerki prawej w wyniku podmiedniczkowego zwężenia moczowodu ( najczęstsza potencjalna przyczyna ).
Jest to wada wrodzona - wykrywana najczęściej u dzieci, często odpowiedzialna za nawracające zakażenia układu moczowego.
Opis wymaga konsultacji urologicznej, wykluczenia przyczyn mniej prawdopodobnych i w razie występowania objawów klinicznych podjęcia odpowiedniego leczenia urologicznego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy