Prośba o zinterpretowanie urografii

Witam,proszę o zinterpretowanie niedawno wykonanej urografii. Zdjęcie przeglądowe przed urografią. w rzucie wyrostka poprzecznego L5 po str.lewej cień wapienny śr.2mm. Po podaniu środka kontrastującego wydzielanie moczu cieniującego obustronnie jednoczasowe. Zastój moczu cieniującego w układzie kielichowo-miedniczkowym i w podmiedniczkowej części moczowodu/ok.2cm/ opisny cień wapienny po str.lewej położony poza moczowodem. Nadmierna ruchomość nerki prawej. poza tym UKM moczowody i pęcherz bz.

Aleksander Ropielewski

Zastój moczu w moczowodzie może świadczyć o przeszkodzie odpływu w drogach moczowych i powodować zakażenia układu moczowego. Sugeruję kontakt z urologiem w celu ustalenia dalszego postępowania.