Wynik scyntygrafii 42-latki

Witam!Mam 42 lata, odebrałam wynik scyntografii, który stwierdza wyraźne cechy retencji moczu w UKM-ach obu nerek. W badaniu SPECT wyraźniej zaznaczył się moczowód prawy (odcinek od miedniczki do poziomu L5). Badanie - urografię mam dopiero w styczniu a nie daje mi to spokoju. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam. Dorota

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na nieprawidłowości w obrębie układu kielichowo-miedniczkowego. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na badanie w umówionym terminie.