Zachowanie 10-miesięcznego dziecka

Mój synek za 2 tygodnie skończy 10 miesięcy. Od 7 miesiąca siedzi. Jednak od 2 tygodni kiedy jest sadzany gwałtownie rzuca się do tyłu. Zauważyłam również że przy siedzeniu jego plecki w dolnym odcinku kręgosłupa są zaokrąglone. Przez cały czas zabezpieczam go z tyłu poduchami. Synek nie raczkuje ani nie podnosi się. Potrafi jedynie przewracać się z brzuszka na plecy i odwrotnie. Czy to prawidłowe zachowania?

absolutnie proszę nie sadzać go i nie podpierać poduchami, synek ma wzmożone napięcie mięśni grzbietu co nie pozwala mu uczyć się pełzania i raczkowania . Proszę kłaść dziecko na podłogę na brzuszku (dywan lub mata ale nie na koc )i przed dzieckiem położyć zabawkę , . Proszę też nie stawiać dziecka i nie używać chodzików , najważniejszym okresem w rozwoju mózgu dziecka jest okres raczkowania. Dziecko musi!!!! raczkować , to wpływa na późniejszy rozwój dziecka