Co oznaczają problemy z raczkowaniem u dziecka?

Witam. Moja córeczka ma już 10 miesięcy. Postawiona przy łóżku,ławce itp. Stoi dłuższą chwilę. Gdy siedzi na podlodze i ma przed soba cos na czym moze sie podciagnac to sie podciaga stajac tym samym na kolana,badz jedna nozka jest jest postawiona na stopie a druga na kolanie. Ale corka nie raczkuje,nie lubi lezec na brzuszku,automatycznie przekreca sie na plecy. Podsuwa sie do przodu na swoj sposób. Wychyla sie do raczkowania opiera ciezar na kolanach lapiac zabawke i bezpiecznie cofa sie w tyl raczkami poczym siada na pupie. Czy mam sie czym martwic? Starsza corka raczkowala.

Lek. Michał Lenard

Trudno Panu odpowiedzieć na odległość, bez oceny córki. Sugeruję skonsultować problem z pediatrą, który zbada dziecko, oceni jego rozwój i ewentualnie zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!