Problem z raczkowaniem u rocznego dziecka

Witam, Mój bratanek ma roczek. Rozwija się dobrze poza małymi wyjątkami. Do tej pory nie potrafi sam usiąść z pozycji leżącej. Nie raczkuje, nie stoi, nie chodzi. Miejscowi lekarze uważają,że trzeba czekać. Jednak boję się, że coś jest nie w porządku. Proszę mi napisać, co w tej sytuacji można zrobić: jakieś badania, do jakich specjalistów się zgłosić. Może panikuję, ale wolę to skonsultować. Dodam, że ciąża przebiegała prawidłowo. Z góry serdecznie dziękuję za informację. Pozdrawiam, Magda

Szanowna Pani,
W zakresie rozwoju ruchowego dziecka obserwuje się duże różnice indywidualne. Jednak w tym wieku zwykle rozwój jest bardziej zaawansowany. Proponowałbym jednak pokazać dziecko neurologowi dziecięcemu i ew wykonać USG przezciemiączkowe. O innych ewentualnych badaniach zadecyduje lekarz.
z powazaniem,
J.Zachwieja