Dlaczego dziecko jeszcze samodzielnie nie siada?

Mój najmłodszy syn obecnie ma prawie 9 miesięcy. Chciałam zapytać o jego rozwój ruchowy ponieważ on cały czas nie potrafi usiąść bez podparcia. Siada bokiem, podpierajac się ręką, raczkuje, staje przy meblach i przy nich się porusza, ale nie chce usiąść, tak jakby pominal ten etap rozwoju i uważał, że nie jest mu do niczego potrzebny... Gdy czasem są a próbuje go posadzić zawsze leci do przodu... Niby nie zauważyłam u niego żadnego wzmożonego napięcia mięśniowego, jest bardzo ruchliwy. Czy powi

Witam, serdecznie a jak wygląda ciemię duże? jeżeli jest jeszcze nie skostniałe (a takie powinno być jeszcze) no możnaby wykonać USG przez ciemię duże z oceną komór)
zasadna wizyta u neurologa dziecięcego.