Brak raczkowania u 9-miesięcznego dziecka

Czy niemowlę musi raczkować? Mój prawie 9 miesięczny syn nie raczkuje i nienawidzi leżeć na brzuchu, od razu przekręca się na plecy. Gdy trzymam go na siłę płacze i krzyczy

Aleksander Ropielewski

Nie jest to zawsze niezbędny krok w rozwoju ruchowym niemowlaka. Nie mam możliwości oceny stanu motorycznego dziecka i przeprowadzenia badania, aby stwierdzić czy są powody do obaw. Sugeruję kontakt z pediatrą.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć,. Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry,