Brak gestu chwytania u 4-miesięcznego dziecka

Dziecko nie chwyta zabawek w 4 miesiacu czy jest to opoznienie w rozwoju ? Dziecko nie wyciaga raczek do zabawek , lecz jak mu sie mu poda zabawke to jedynie ja na chwilke zlapie. Dziecko ciagle chce sie przekrecac na jeden bok czy to jest cos niepokojacego?

Witam,
odruch chwytny ma swoje etapy rozwojowe i akurat w okresie 4-go miesiąca może robić wrażenie zaburzonego,ale proszę spać spokojnie,bo to minie.Podobnie z zainteresowaniem zabawką,trwającym bardzo krótko u maluszka.To prawdopodobnie silne fizycznie dziecko,skoro chce się przekręcać i zmieniać pozycję,więc zupełnie nie ma pani powodów do niepokoju.
Gratuluj maluszka i pozdrawiam

Witam!
Jeśli chodzi o chwyt, to 4 miesięczne dziecko zbliža rączki do podawanej zabawki. Trzyma ją przez moment, następnie wypuszcza. To charakterystyczne dla rozwoju chwytu. Przekręcanie się tylko na jeden bok može być przypadkowe. Može po tej stronie znajdują się interesujące dla niego obiekty.
Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości dotyczące rozwoju ruchowego dziecka, proszę porozumieć się z fizjoterapeutą.
Wydaje mi się, że "objawach", o których Pani pisze, nie ma nic niepokojącego