Podejrzenie opóźnienia psychoruchowego u niemowlaka

Dziecko ma 6msc, nie pełza, ale poboje na swoj sposob dostac sie do zabawki, obraca sie z plecow na brzuch nie umie na odwrot, obraca sie na boki , jest kontakowe, czesto sie smieje i usmiecha, ladnie utrzymuje kontakt wzrokowy, posadzony siedzi przez chwile, sam nie siada bo nie umie potrzymywac sie na dloniach i nie asekuruje sie dlonmi, lecz chwyta ladnie zabawki, siega po nie, niestety nie gaworzy czy rozwija sie swoim rytmem, czy to opoznienie ruchoweWizyte u neurologa mamy w nowy roku
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Wypróżnianie niemowląt - częstotliwość

Jak często niemowlak powinny się wypróżniać? W jakiej sytuacji powinniśmy się niepokoić? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wypróżnianiu maluszków.

Dzień dobry,

Proponuję udać się do fizjoterapeuty, który pracuje metodą Vojty lub Bobatha. Fizjoterapeuta oceni poziom rozwoju psychomotorycznego dziecka. Jeżeli nie rozwija się ono prawidłowo jak na swój wiek należy rozpocząć fizjoterapię. Pod wpływem odpowiedniej stymulacji dziecko powinno dotrzeć do prawidłowych wzorców ruchowych. Głównym celem fizjoterapii u dzieci jest kompensowanie lub odtworzenie utraconych funkcji oraz tych w ogóle niewykształconych.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty