Podejrzenie opóźnienia psychoruchowego u niemowlaka

Dziecko ma 6msc, nie pełza, ale poboje na swoj sposob dostac sie do zabawki, obraca sie z plecow na brzuch nie umie na odwrot, obraca sie na boki , jest kontakowe, czesto sie smieje i usmiecha, ladnie utrzymuje kontakt wzrokowy, posadzony siedzi przez chwile, sam nie siada bo nie umie potrzymywac sie na dloniach i nie asekuruje sie dlonmi, lecz chwyta ladnie zabawki, siega po nie, niestety nie gaworzy czy rozwija sie swoim rytmem, czy to opoznienie ruchoweWizyte u neurologa mamy w nowy roku

Dzień dobry,

Proponuję udać się do fizjoterapeuty, który pracuje metodą Vojty lub Bobatha. Fizjoterapeuta oceni poziom rozwoju psychomotorycznego dziecka. Jeżeli nie rozwija się ono prawidłowo jak na swój wiek należy rozpocząć fizjoterapię. Pod wpływem odpowiedniej stymulacji dziecko powinno dotrzeć do prawidłowych wzorców ruchowych. Głównym celem fizjoterapii u dzieci jest kompensowanie lub odtworzenie utraconych funkcji oraz tych w ogóle niewykształconych.

Pozdrawiam serdecznie.