Czy rozwój 13-miesięcznego dziecka jest niepokojący?

Witam, jestem babcią 13-miesięcznego chlopca. Niepokoi mnie jego rozwój, nie raczkuje, nie chodzi, czasem wspina się gdzieś i wstanie, ale mam wrażenie jakby nóżki mu sie uginaly. Nie reaguje na imię, nie reaguje na inne osoby poza mamą, nie odpowiada usmiechem. Jedyne co wymawia to ba ba. Lubi zabawki w ktorych można kręcić jakieś koleczka. Nie robi papa, ani nie potrafi wskazać gdzie jest nosek czy oczko. Lubi się przytulać. Ogląda i słucha piosenek dla dzieci, wtedy czasem się śmieje ale mam wrażenie ze tak jakoś się "zawiesza". Często, jak marudzi czy się denerwuje tylko włączenie tych piosenek go uspokaja. Obawiam się że to może byc autyzm...

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Konieczne będzie skonsultowanie się z lekarzem pierwszego kontaktu oraz z psychologiem lub terapeutą. Trzeba ocenić poziom funkcjonowania dziecka i myślę, że nie można z tym zwlekać.
Pozdrawiam
AM
www.pracowniaterapeutyczna.eu
Również ONLINE