Rozwój 13-miesięcznego synka

Witam, Martwię się swoim 13miesięcznym synkiem. Synek nie robi papa, kosikosi, nie naśladuje mnie, nie wskazuje palcem, nie cieszy się gdy ja lub mąż wracamy do domu,nie pokazuje noska,oczka itp. Nie unika kontaktu wzrokowego, podnosi rączki kiedy chce na ręce, lubi bawić się w akuku, kiedy zapytam gdzie jest piesek to patrzy na pieska (ale nie wskazuje ani rączką ani palcem), potrafi przynieść piłeczkę, autko i cieszy się z pochwał. Reaguje na "nie wolno" ale najczęściej nie słucha zakazu.

Aleksander Ropielewski

Bez oceny i badania syna pod kątem psychologiczno-neurologiczno-psychiatrycznym nie mogę zapewnić, anie że wszystko jest w porządku, ani wykluczyć możliwości zaburzeń rozwoju. Sugeruję kontakt z pediatrą lub psychologiem/psychiatrą dziecięcym.

Dzień dobry Pani
Zapraszałabym do gabinetu psychologa dziecięcego aby bliżej przyjrzeć się rozwojowi syna. Rozumiem że pod Pani pytaniem kryje się lęk czy aby wszystko z synem jest w porządku tj czy jest zdrowy. Trzeba też pamiętać że każde z dzieci rozwija się w swoim tempie, oceniając rozwój dziecka patrzy się całościowo na wiele aspektów tj na mowę, motorykę czyli poruszanie się, nawiązywanie kontaktu z innymi.
Rozumiem że się Państwo jako rodzice martwią, dlatego może warto skonsultować się z specjalistą.
Anna Suligowska

Witam,
Rozumiem Pani niepokój.Należy jednak Pamiętać, że każde dziecko ma.swoje tempo rozwoju.
Aby dokonać dokładnej.oceny należałoby się zgłosić do poradni psychologiczno - pedagogicznej, do czego zachęcam.
Pozdrawiam,
Agnieszka Balicka