Trudności w nauce mówienia u 19-miesięcznego dziecka

Witam.Mój syn ma 19 mies.na dzień dzisiejszy nie wiele mówi poza (mama,tata,baba,papa,daj,tutu...)resztę słów mówi po swojemu.Proszę mi doradzić jak mam go nauczyć pokazywania części ciała,bo jest uparty i nie chce się uczyć tak mi się wydaje.Ogląda dużo książeczek ale jak się go zapytam np.gdzie jest piesek to nie potrafi pokazać. Chwyta kredki farby i maluje po swojemu.

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z psychologiem, który oceni, czy Syn nie ma zaburzeń poznzwania i rozwoju. Poza tym warto przebadać Syna pod kątem zaburzeń słuchu i mowy, które mogą powodować upośledzenie nauki mowy i wady wymowy.