Zaburzenie mowy u 2-latka

syn ma 2 lata i 9 miesięcy, nie mówi nic, czasem "nie" lub "niam", ale czasem krzyczy "nie" jak sie obudzi. Synek nie pokazuje palcem, ciągnie nas za rękę. Jak coś smażę lub głośno chodzi czajnik zatyka uszy i zaraz odtyka. uwielbia przebywac w kuchni "gotować", lubi zabawę w ganianego, bardzo lubi się przytulać rozdawac buziaki, nie robi papa, podaje rękę na cześć, robi żółwik, przybija 5. Uwielbia dzieci, nie lubi lekarza. Lubi rysować, klocki, samochody, kąpiele, wygłupy itp. Co mamy myślec?

Witam,

Z informacji, które zostały zamieszczone trudno jednoznacznie sformułować diagnoze. Na pewno rozwój dziecka jest opóźniony i należy zacząć z dzieckiem ćwiczyć i rozwijać jego mowę. Jednak w pierwszej kolejności należałoby udać się z dzieckiem do laryngologa. Następnie koniecznie skonsultować się z logopedą, ktory na podstawie prze porowadzonej diagnozy logopedycznej określi rodzaj i stopień opóźnienia rozwoju mowy. Podczas wizyty logopeda pokaże w jaki sposób z dzieckiem pracować i jakie wykonywać ćwiczenia wspomagające rozwój mowy.

Pozdrawiam,
Karolina Schaefer-Kopaszewska
logopeda-pedagog

Witam. Według źródeł naukowych dwuletnie dziecko powinno już wypowiadać około 200-300 wyrazów i budować proste zdania. Państwa Synek ma już 2 lata i 9 miesięcy, a nie mówi nic, czasem tylko krzyczy. Wskazana jest konsultacja u logopedy specjalizującego się w terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl