Co robić z bólem w obrębie stopy?

Dzień dobry. Od kilku dni co jakiś czas odczuwam kłujacy i pulsujący ból w lewej stopie. Ból się pojawia w różnych sytuacjach: w pozycji siedzącej, po wysiłku fizycznym, czasem podczas chodzenia. Dodatkowo towarzyszy mi zaburzenia mowy- czasem zdarza się, że brakuje mi słów lub chwilę muszę się zastanowić co chce powiedzieć. Takie ja odnoszę wrażenie. Chociaż ani rodzina, partner czy koleżanki z pracy nie zauważyły żeby rozmowa ze mną nie była płynna lub niezrozumiała. W ostatnim czasie nie przeżyłam żadnych stresujących sytuacji, pracę mam spokojna, która lubię. Nie żyje pod presją. Staram się wysypiać, jestem aktywna fizycznie. Jestem umówiona na wizytę do lekarza rodzinnego, niestety dopiero za kilka dni. Czym takie objawy mogą być spowodowane?

Czasami występuje mikrozatorowość, której przyczyną mogą być sploty żylne w stopie. Hormonoterapia ( w tym antykoncepcja) zwiększa ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Ciekawe, że połączyła Pani dość odległe od siebie objawy. Proszę się nawodnić dobrze, unikać wysiłku, badania podstawowe krwi morfologia z rozmazem , ob, crp, układ krzepnięcia, d- dimery. Leki przeciwzapalne dostępne bez recepty. Konieczny kontakt z lekarzem- nie czekać tych kilku dni.